O mnie

Cześć!

Jestem Julia. Mam już około trzydziestki i większość swojego życia mieszkałam w Polsce. Było fajnie, jednak czegoś zawsze brakowało… To coś odnalazłam w Kopenhadze, w której zostawiłam swoje serce. Przeprowadziłam się tu 2 lata temu wraz z miłością mojego życia Krzysiem. A, no i kotem!

Moją największą pasją są podróże, miłość do których odziedziczyłam po rodzicach. Od dziecka zabierali mnie oni w najodleglejsze zakątki Europy. Naszym środkiem transportu był wtedy głównie samochód. Pewnie dlatego do dziś ‘road tripy’ to moja ulubiona forma podróżowania. Na wyprawy jeżdżę zawsze z moim ‘partnerem w zbrodni’ i najlepszym przyjacielem Krzyśkiem. Sami planujemy swoje wyjazdy, co daje nam to ogromną swobodę, ponieważ oboje cenimy sobie niezależność Budzisz się – i robisz co chcesz, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Poza tradycyjnymi ‘must-see’, szukamy nieprzewodnikowych atrakcji oraz przygód, tak aby móc czerpać z podróży jak najwięcej. Wszystko po to, żeby zobaczyć najpiękniejsze miejsca na świecie i poznać coś nowego. Póki co odwiedziłam 26 państw, ale dopiero się rozkręcam!

Oprócz podróżowania uwielbiam też fotografię, i kilka innych rzeczy. Jednak to te dwie pierwsze pasje od jakiegoś czasu pragnęłam połączyć. Chciałam jakoś pokazać światu nie tylko same zdjęcia, ale również mój progres w fotografii. Umówmy się – tak, jestem amatorem, jednak wkładam w to dużo serca i czasu, a przede wszystkim sprawia mi to ogromną przyjemność.

I tak właśnie narodził się pomysł stworzenia bloga podróżniczego. Może bardziej photobloga, gdyż pisanie nigdy dobrze mi nie wychodziło, a na pewno nie sypię epitetami jak George R.R. Martin ;). Możesz natomiast spodziewać się tu sporej ilości zdjęć i opisów naszych podróży – od najmniejszych wypadów poza miasto po wielotygodniowe wyprawy. Mam nadzieję, że znajdziesz tu przydatne wskazówki i inspiracje na swoje kolejne wakacje.

 

DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ ZE MNĄ I ŚLEDZISZ MOJE PRZYGODY I ZDJĘCIA!